W piątek doszło do tragedii w Słowackim Preszowie. Co najmniej 5 osób nie żyje po wybuchu gazu w wieżowcu, 40 zostało rannych. 4 osoby zginęły, a 7 zostało rannych - to bilans strzelaniny, do której doszło w bazie lotnictwa marynarki wojennej USA w Pensacola na Florydzie. W Polsce Marian Banaś przechodzi do ofensywy - Najwyższa Izba Kontroli planuje opublikować przed świętami Bożego Narodzenia raporty na temat GetBacku i Krajowej Administracji Skarbowej. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych wydarzeń piątku.

Potężna eksplozja w wieżowcu na Słowacji. 5 osób nie żyje, ok. 40 jest rannych

Potężna eksplozja gazu w 12-piętrowym wieżowcu w słowackim Preszowie. Co najmniej pięć osób nie żyje, około czterdzieści jest rannych. Jak informują słowackie media, zakłada się, że to nie jest ostateczny bilans tragedii. Ostatnie trzy piętra budynku spłonęły całkowicie.

Banaś przechodzi do ofensywy. NIK opublikuje raporty o GetBack i KAS

Najwyższa Izba Kontroli planuje opublikować przed świętami Bożego Narodzenia raporty na temat GetBacku i Krajowej Administracji Skarbowej - potwierdziła w piątek rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak.


Janusz Dzięcioł zginął 100 metrów od swojego domu

Chcieliśmy zamknięcia przejazdu kolejowego, na którym dziś rano zginął były poseł Janusz Dzięcioł - mówi sołtys Białego Boru koło Grudziądza Jerzy Czapla. Dodaje, że jest to miejsce o ograniczonej widoczności. Były parlamentarzysta zginął ok. 100 metrów od domu.

Strzelanina w bazie lotnictwa na Florydzie. Nie żyją 4 osoby

Cztery osoby zginęły, a 7 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w piątek w bazie lotnictwa marynarki wojennej USA w Pensacola na Florydzie. Sprawcą ataku był marynarz, który zginął na miejscu.

Szwajcaria: W leku na cukrzycę wykryto szkodliwą substancję

Szwajcarskie laboratorium farmaceutyczne wykryło szkodliwe substancje w leku z metforminą zażywanym przez chorych na cukrzycę - dowiedziała się korespondentka RMF FM w Brukseli. To kolejny kraj po Singapurze i Niemczech, w który pojawił się ten problem.

Angela Merkel odwiedziła Auschwitz: Odczuwam głęboki wstyd

"Odczuwam głęboki wstyd biorąc pod uwagę barbarzyńskie zbrodnie, które zostały tu popełnione przez Niemców" - mówiła kanclerz Niemiec Angela Merkel w byłym obozie Auschwitz II podczas uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. Zwracając się do uczestników uroczystości oświadczyła, że nie jest jej łatwo - jako kanclerz Niemiec - stać w tym miejscu i wygłosić kilka słów.

Tokarczuk: Nobel dla mnie mógł troszeczkę wpłynąć na wynik wyborów w Polsce

Olga Tokarczuk na konferencji prasowej, otwierającej tydzień noblowski w Sztokholmie przypomniała, że po otrzymaniu wiadomości o nagrodzie spontanicznie zaapelowała do czytelników, żeby w ostatnich wyborach parlamentarnych głosowali za demokracją, a przeciw autorytaryzmowi. "Mój apel mógł wpłynąć troszeczkę na wynik wyborów" - mówiła noblistka w piątek.