Państwowa Komisja Wyborcza negatywnie zaopiniowała jeden z protestów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości dotyczących wyborów do Senatu. Jak jednak skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel: "To nie sędziowie z PKW, tylko z Sądu Najwyższego rozstrzygają". Klub PiS oficjalnie ogłosił, że zarekomenduje Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rządu. Przedstawiono również kandydatury do funkcji marszałków Sejmu i Senatu. Agenci CBA weszli do stołecznego ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji: domagają się wydania dokumentacji dot. funkcjonowania oczyszczalni ścieków "Czajka". Na warszawskim lotnisku Chopina, w eskorcie polskiej policji, wylądował natomiast Ivan Manuel Molina Lee - członek kartelu narkotykowego poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. A my możemy się pochwalić: dziennikarze RMF FM Kuba Kaługa i Marcin Zaborski zostali nominowani do "Mediatorów"! Wszystkie najważniejsze wydarzenia dnia znajdziecie w przygotowanym specjalnie dla Was Podsumowaniu Dnia RMF FM.


PKW negatywnie zaopiniowała protest wyborczy PiS. Fogiel: "Szanujemy, czekamy na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego"

Państwowa Komisja Wyborcza negatywnie zaopiniowała jeden z protestów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości dotyczących wyborów do Senatu w sześciu okręgach, w których kandydaci PiS przegrali walkę o mandat.

Opinia dotyczy skargi ws. okręgu nr 75: senatorski mandat zdobyła tam startująca z list Lewicy wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka, którą poparło 64 172 wyborców. Jej przeciwnik z Prawa i Sprawiedliwości Czesław Ryszka uzyskał głosy 61 823 wyborców.

Jak wyjaśnił szef PKW Wiesław Kozielewicz, w proteście PiS nie ma wystarczającego uzasadnienia, że doszło do złamania prawa lub naruszenia procedur wyborczych, które miałyby wpływ na wynik głosowania.

"Wnosimy o pozostawienie tego protestu bez dalszego biegu. Uznajemy zarzuty podnoszone w tym proteście za nieznajdujące podstaw do tego, by należało wybory w tym okręgu powtórzyć" - powiedział Kozielewicz dziennikarzom.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel nie pozostawił jednak wątpliwości co do stanowiska partii rządzącej wobec opinii PKW.

"To nie sędziowie z PKW, tylko z Sądu Najwyższego rozstrzygają" - skwitował.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ! >>>>

To już oficjalne: Morawiecki kandydatem PiS na szefa rządu. Witek i Karczewski na marszałków

Klub Prawa i Sprawiedliwości będzie rekomendował Elżbietę Witek na marszałka Sejmu, Stanisława Karczewskiego na marszałka Senatu, zaś Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rządu - ogłosił Ryszard Terlecki w trakcie wyjazdowego posiedzenia nowego klubu parlamentarnego PiS.

Wśród uczestników spotkania są Morawiecki i prezes partii Jarosław Kaczyński.

Ryszard Terlecki ujawnił również, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS z liderami ugrupowań współtworzących Zjednoczoną Prawicę: Solidarnej Polski i Porozumienia.

"Tam zapadną decyzje co do składu przyszłego rządu" - oświadczył.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ! >>>>

Narkotykowy boss wylądował w Warszawie. Molina Lee był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Na lotnisku Chopina w Warszawie wieczorem w czwartek wylądowała wojskowa CASA, na której pokładzie był eskortowany przez polską policję Ivan Manuel Molina Lee. Zatrzymany na żądanie polskiej prokuratury mężczyzna jest członkiem międzynarodowego kartelu narkotykowego. Prowadził interesy m.in. w Polsce. Jego zatrzymanie to sukces wrocławskich śledczych.

CBA w stołecznym ratuszu i MPWiK. Chodzi o oczyszczalnię ścieków "Czajka"

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stołecznym ratuszu, a także w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Jak dowiedział się reporter RMF FM, CBA na polecenie warszawskiej prokuratury regionalnej domaga się od tych instytucji wydania dokumentacji dotyczącej funkcjonowania oczyszczalni ścieków "Czajka". Chodzi o śledztwo wszczęte po awarii systemu przesyłu ścieków z lewobrzeżnej części stolicy.

Do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek KO ws. protestów wyborczych. Ale kto go rozpatrzy?

Do Sądu Najwyższego wpłynął dziś wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyłączenie z rozpatrywania protestów wyborczych wszystkich 20 sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej tego sądu. Wniosek został skierowany właśnie do Izby Kontroli, która miałaby być ze sprawy wyłączona.

Andrzej Duda nie będzie blokował przejścia Krzysztofa Szczerskiego do rządu

Prezydent Andrzej Duda nie będzie blokował przejścia szefa swojego gabinetu Krzysztofa Szczerskiego do rządu - ustalili dziennikarze RMF FM. Szczerski w nowym rozdaniu ma zastąpić Jacka Czaputowicza i zostać nowym ministrem spraw zagranicznych.

Po porażce ws. brexitu Boris Johnson chce wcześniejszych wyborów. Proponuje 12 grudnia

Boris Johnson - po porażce w Izbie Gmin ws. brexitu - chce przedterminowych wyborów parlamentarnych: jako termin głosowania brytyjski premier proponuje 12 grudnia.

Zapowiedź tę Johnson złożył dwa dni po tym, jak Izba Gmin poparła w głosowaniu wynegocjowaną z Brukselą umowę brexitową, ale równocześnie odrzuciła plan ekspresowego przeprowadzenia ustawy w tej sprawie przez parlament.

"Jeśli szczerze potrzebują więcej czasu, by przeanalizować tę znakomitą umowę, mogą go mieć - ale muszą zgodzić się na wybory 12 grudnia. To droga naprzód" - ogłosił Boris Johnson.

39 przemycanych osób zamarzło w ciężarówce. Wiadomo, skąd pochodzili

39 osób, które w środę znaleziono martwe w naczepie ciężarówki w Essex, zamarzło na śmierć - podaje brytyjski "The Telegraph". Policja prowadzi dochodzenie w sprawie irlandzkiego gangu przemycającego ludzi. Jednocześnie prasa podaje, że aresztowany pod zarzutem zabójstwa kierowca ciężarówki 25-letni Mo Robinson najprawdopodobniej nie wiedział o makabrycznym załadunku. Brytyjskie media podają, że ofiary to obywatele Chin.

Dziennikarze RMF FM Kuba Kaługa i Marcin Zaborski nominowani do Mediatorów

Studenci dziennikarstwa z całej Polski po raz trzynasty nominowali do "Mediatorów" dziennikarzy i ludzi mediów. Wśród wyróżnionych, znaleźli się dziennikarze RMF FM.