W piątek odnotowano pierwsze przypadki koronawirusa na Litwie i Białorusi. Z powodu epidemii przerwano wyścig kolarski UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wszyscy członkowie ekip zostali poddani kwarantannie. Światowa Organizacja Zdrowia podniosła ocenę ryzyka związanego z koronawirusem z wysokiego do bardzo wysokiego na poziomie globalnym. Władze Turcji podały w nocy z czwartku na piątek nowy bilans strat w syryjskiej prowincji Idlib, gdzie prowadzą interwencję. W wyniku nalotów przeprowadzonych w czwartek przez siły syryjskie w Idlibie zginęło w sumie 33 tureckich żołnierzy - poinformowano. W piątek w fińskim Lahti odbył się konkurs Pucharu Świata - Kamil Stoch zajął piąte, a Dawid Kubacki szóste. Zebraliśmy najważniejsze wydarzenia dnia!

WHO podnosi ryzyko związane z koronawirusem do bardzo wysokiego

Światowa Organizacja Zdrowia podniosła ocenę ryzyka związanego z koronawirusem z wysokiego do bardzo wysokiego na poziomie globalnym - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Na świecie trwają prace nad 20 szczepionkami - dodał.

Najświeższe doniesienia, opinie i komentarze dotyczące epidemii, z którą walczy cały świat, zbieraliśmy dla Was w relacji minuta po minucie!

Eksperci: Koronawirus rozbija światowe łańcuchy dostaw

Jak ocenili eksperci Pracodawców RP, nadzwyczajna sytuacja w chińskiej gospodarce - jeżeli będzie się przedłużała - może źle wpłynąć również na polskie firmy. Zwłaszcza te, wykorzystujące komponenty z Chin. Ucierpi m.in branża elektroniki, motoryzacyjna, farmaceutyczna.

Magdalena K. zatrzymana na Słowacji. Jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą

Słowacka i węgierska policja zatrzymała Magdalenę K., podejrzaną o kierowanie grupą przestępczą, związaną z pseudokibicami Cracovii - informuje portal tvn24.pl. Kobieta była poszukiwana od 2018 roku.

Uzyskaliśmy informację, że przebywa blisko naszego kraju, bo na Słowacji. Tam też polscy policjanci pojechali, upewnili się, że mamy do czynienia właśnie z tą kobietą, chociaż zmieniła swój wygląd, ma dziś ciemny kolor włosów. Poinformowaliśmy zaprzyjaźnione służby i zatrzymali ją dzisiaj - mówi RMF FM rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Były senator PO Józef Pinior skazany za korupcję

Na rok i 6 miesięcy więzienia skazał wrocławski sąd byłego senatora Józefa Piniora oraz jego asystenta Jarosława Wardęgę. Dwóch współoskarżonych o wręczanie korzyści majątkowych usłyszało wyrok roku i 10 miesięcy więzienia. Senator miał przyjąć 40 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Tureccy żołnierze zginęli w syryjskim Idlib. Rosja: Nie powinno ich tam być

Władze Turcji podały w nocy z czwartku na piątek nowy bilans strat w syryjskiej prowincji Idlib, gdzie prowadzą interwencję. W wyniku nalotów przeprowadzonych w czwartek przez siły syryjskie w Idlibie zginęło w sumie 33 tureckich żołnierzy - poinformowano.

Miliony przepadną? Norwegia wycofuje się z finansowania programu sprawiedliwości w Polsce

Ministerstwo spraw zagranicznych Norwegii poinformowało wczoraj o wycofaniu się z planowanej współpracy z Polską w ramach programu sprawiedliwości, finansowanego z tzw. funduszy norweskich. Polsce może przepaść ok. 292 mln zł.

W świetle ostatnich wydarzeń w Polsce i decyzji Norweskiej Administracji Sądowej jest jasne, że władze norweskie nie podpiszą umowy z Polską w sektorze wymiaru sprawiedliwości finansowanej ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) - stwierdził w komunikacie sekretarz stanu w norweskim MSZ Audun Halvorsen.

Koronawirus "przerwał" wyścig kolarski. Wadecki: Peleton zamknięty w hotelu

"Przez całą noc służby medyczne badały wszystkich: masażystów, mechaników, kolarzy" - mówi dyrektor sportowy grupy kolarskiej CCC Team, który wraz z zawodnikami brał udział w wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyścig przerwano po tym, jak u dwóch uczestników stwierdzono obecność koronawirusa. Obecnie wszystkie ekipy przebywają w hotelu i czekają na wyniki badań.

PŚ w skokach: Stoch piąty, Kubacki szósty w Lahti

Kamil Stoch zajął piąte, a Dawid Kubacki szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Zwyciężył prowadzący po pierwszej serii lider klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft.