W Piątek popołudniu minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o zdiagnozowaniu czterech kolejnych przypadków koronawirusa na ternie Polski. Jedna pacjentka przebywa w szpitalu w Ostródzie, jeden pacjent we Wrocławiu a dwoje chorych w Szczecinie. W sumie w Polsce zarażonych koronawirusem jest już 5 osób. Na całym świecie koronawirus dotarł już do 96 państw, zarażonych jest już ponad 100 tys. osób, a ponad 3400 osób zmarło. W Brukseli odbyło się nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów zdrowia zwołane w związku z epidemią koronawirusa. W jego trakcie Łukasz Szumowski podpisał też przystąpienie Polski do mechanizmu wspólnych zakupów na wypadek pandemii koronawirusa. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje piątku.

Cztery kolejne przypadki koronawirusa potwierdzone w Polsce

O kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem poinformował podczas pilnej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jedną z zarażonych jest kobieta, która podróżowała autokarem z Niemiec razem z mężczyzną, u którego jako pierwszego w Polsce zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Pacjentka przebywa w Ostródzie. Pozytywny wynik testów potwierdzono również u małżeństwa ze Szczecina, które wróciło z północnych Włoch. Czwarty zarażony pacjent przebywa we Wrocławiu, koronawirusem prawdopodobnie zaraził się w Wielkiej Brytanii. W sumie w Polsce zarażonych koronawirusem jest już 5 osób. Na całym świecie koronawirus dotarł już do 96 państw, zarażonych jest już ponad 100 tys. osób, a ponad 3400 osób zmarło.

Szumowski podpisał unijne porozumienie. Polska weźmie udział w przetargach związanych z koronawirusem

W Brukseli odbyło się nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów zdrowia zwołane w związku z epidemią koronawirusa. W jego trakcie mieli oni ocenić poziom gotowości na rozprzestrzenianie się epidemii i rozmawiać o skoordynowanej reakcji na szczeblu UE. W spotkaniu uczestniczył polski minister zdrowia Łukasz Szumowski, który przy tej okazji podpisał też przystąpienie Polski do mechanizmu wspólnych zakupów na wypadek pandemii koronawirusa.

Dramat w Brzydowie. 28-latek wtargnął do domu, zamordował kobietę i ranił jej córkę

Brutalny atak w Warmińsko-Mazurskiem. 28-latek wtargnął do jednego z domów i zaatakował młotkiem oraz nożem dwie kobiety. Do zbrodni doszło w miejscowości Brzydowo koło Ostródy. Jak dowiedział się dziennikarz RMF  FM Piotr Bułakowski, około godz. 7 rano do jednego z domów wtargnął 28-letni mężczyzna i zaatakował dwie kobiety.

Włochy: Przeziębiony Franciszek czuje się lepiej

Papież, który od ponad tygodnia zmaga się z silnym przeziębieniem, czuje się lepiej - twierdzi rzymski dziennik "Il Messaggero". Informacja jest nieoficjalna. Watykan od wtorku nie wydał żadnego komunikatu na temat zdrowia Franciszka.

Betlejem odcięte od świata. Bazylika Narodzenia Pańskiego zamknięta

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wprowadził 30-dniowy stan wyjątkowy na Zachodnim Brzegu w związku z epidemią koronawirusa - podaje agencja Reutera.  Władze zdecydowały o zamknięciu Bazyliki Narodzenia Pańskiego i odwołaniu rezerwacji w hotelach wszystkich zagranicznych turystów.

Ukradli sektorówkę i spalili. Pseudokibice z Poznania zatrzymani

Pseudokibice z Poznania odpowiedzą za skandal podczas meczu z Lechią. Spotkanie odbyło się 23 lutego podczas 23. kolejki PKO Ekstraklasy. W piątek wielkopolska policja poinformowała, że zatrzymała trzy osoby, które ukradły tak zwaną sektorówkę Lechii Gdańsk. Potem flaga została wywieszona "do góry nogami" i spalona podczas meczu.

Nie ma historycznego złota mistrzostw świata! Polki zdyskwalifikowane

Tylko przez kilka minut juniorska reprezentacja Polski w biegach narciarskich cieszyła się ze złotego medalu w sztafecie 4x3,3 km. Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz i Izabela Marcisz krótko po zakończeniu biegu zostały zdyskwalifikowane za pomylenie trasy. "Tak szkoda dziewcząt. Płaczemy" - skomentowała sytuację Justyna Kowalczyk, która razem z Aleksandrem Wierietelnym prowadzi kadrę kobiet w biegach narciarskich.