Zarażona koronawirusem pacjentka z Ostródy miała wcześniej kontakt z 66-latkiem, który kilka dni temu trafił do szpitala w Zielonej Górze. Tym samym autobusem wrócili do Polski z Niemiec. W środę okazało się, że mężczyzna jest zarażony koronawirusem. Dziś minister zdrowia poinformował o kolejnych czterech osobach zarażonych COVID-19.

Wojewoda warmińsko-mazurski po posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego poinformował, że zarażoną osobą jest 43-letnia kobieta, która podróżowała autobusem z Niemiec. Miała siedzieć niedaleko zarażonego koronawirusem mężczyzny.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Piotr Bułakowski, jej stan jest dobry. Przebywa obecnie w szpitalu w Ostródzie. Ten szpital został dziś przekształcony w szpital zakaźny, który będzie przyjmował pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Jest stabilna, już nie gorączkuje, Myślę, że jej stan będzie z dnia na dzień poprawiał się i po 14 dniach wypiszemy panią do domu - mówił ordynator oddziału zakaźnego w ostródzkim szpitalu dr  Piotr Kocbach. 

Rodzice kobiety - jedyne osoby, z którymi miała kontakt po powrocie z Niemiec - zostali objęci domową kwarantanną. 

W sumie do tej pory w naszym kraju zarażonych koronawirusem jest pięć osób. Pierwszy zarażony mężczyzna przebywa w szpitalu w Gdańsku. Dwóch pacjentów, którzy wrócili z Włoch, leczy się w Szczecinie. Jeden pacjent z pozytywnym wynikiem we Wrocławiu.