Za nami wyjątkowy weekend. W pierwszych dniach listopada, zgodnie z tradycją Polacy odwiedzali groby swoich bliskich. Co ważnego wydarzyło się w tych dniach? Głośno było o policyjnym pościgu za piratem drogowym, który zakończył się w Zakopanem. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty. Wrocławska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku przy ul. Zaporoskiej. Kierowca staranował przystanek autobusowy i uderzył w matkę z dwójką dzieci. Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące dwóch policjantów. Mężczyźni mieli m.in. mieli stosować przemoc i poniżać osoby, wobec których podejmowali interwencje. Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zakopane: Jechał 140 km/h w terenie zabudowanym. Są zarzuty

35-latek zatrzymany w Zakopanem po policyjnym pościgu usłyszał trzy zarzuty. 


W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zakopanem rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
Wrocław: Wjechał w przystanek autobusowy. 37-latek zatrzymany

Wrocławska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku przy ul. Zaporoskiej. Kierowca staranował przystanek autobusowy i uderzył w matkę z dwójką dzieci. Zatrzymany 37-latek to mieszkaniec Wrocławia. W chwili zatrzymania był mocno pijany. Mężczyzna ma już na swoim koncie przypadki prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Był też karany zakazem prowadzenia pojazdów. 

Tymczasowy areszt dla policjantów z Gdańska

Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące dwóch policjantów. Mężczyźni mieli m.in. mieli stosować przemoc i poniżać osoby, wobec których podejmowali interwencje.

Tragiczny pożar w Szczecinie. Zginęły 3 osoby, 30 ewakuowano

Do tragicznego pożaru doszło przy ulicy Małkowskiego w Szczecinie. Zginęły trzy osoby, dwie osoby zostały ranne. Kolejne 30 osób ewakuowano.


Sławomir Sikora: W więzieniu musiałem się cofnąć do pierwszego prawa biologii, żeby przeżyć

Chcę opowiedzieć na nowo tę historię, bo to będzie mój "Dług". To będzie historia na nowo opowiedziana, ale zostanie też, przede wszystkim, pokazany wątek więzienia" - mówił Gość Ziemca w RMF FM Sławomir Sikora. Bohater filmu "Dług", który spędził dekadę w więzieniu za zabójstwo swoich oprawców, zdradził w RMF FM po raz pierwszy szczegóły nowej produkcji.

ZNP wychodzi na ulice: Każdego ósmego dnia miesiąca manifestacje w innym mieście

Małopolski ZNP 8 listopada zorganizuje manifestację nauczycieli w Krakowie. Kolejne protesty mają się odbywać każdego ósmego dnia miesiąca w innych miastach. Na początku w Gdańsku i w Katowicach. "To wyraz naszej dezaprobaty wobec polityki edukacyjnej" - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Rada Naczelna PSL: Kosiniak-Kamysz naturalnym kandydatem na prezydenta


Kosiniak-Kamysz kandydatem opozycji na prezydenta? Leszczyna: Staje się niepoważny

Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. "Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystego posiedzenia Rady Naczelnej PSL w Wierzchosławicach.