Do tragicznego pożaru doszło przy ulicy Małkowskiego w Szczecinie. Zginęły trzy osoby, dwie osoby zostały ranne. Kolejne 30 osób ewakuowano.

Strażacy znaleźli ciała trzech osób w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar. Dwie kolejne osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

Wiadomo, że w samym lokalu znaleziono ciała 2 osób, trzecią na korytarzu. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, nikt nie usłyszał zarzutów.

Mieszkańcy skarżyli się na lokatorów

Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkańcy budynku wielokrotnie skarżyli się na lokatorów ze spalonego mieszkania, bo miało dochodzić tam do libacji alkoholowych. 

Prokuratura planuje przesłuchać mieszkańców kamienicy jako świadków.

W efekcie pożaru ewakuowano całą kamienicę. 

3 mieszkania zalane w trakcie akcji gaśniczej

Część mieszkańców budynku będzie mogła wrócić do swoich mieszkań już w sobotę.

Do użytkowania nie nadają się 3 lokale znajdujące się nad i pod mieszkaniem, w którym wybuchł pożar. Zostały one zalane podczas akcji gaśniczej.

Mieszkania po drugiej stronie klatki nie są zniszczone. Ich mieszkańcy udają się do rodzin, bo jest odcięty prąd i gaz, więc przebywanie tam jest utrudnione - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Sztab kryzysowy już zabezpieczył dla wszystkich potrzebujących noclegi w hotelach. Po oględzinach będzie wiadomo, czy mieszkańcy zalanych lokali spędzą w nich kilka dni, czy też będą potrzebowali mieszkań zastępczych na czas generalnego remontu.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Opracowanie: