Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu przygotowało konkurs „Zimowa Przygoda” dla placówek, które organizują zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Idea piękna. Problem w tym, że konkurs ogłoszono na kilka dni przed terminem przysyłania zgłoszeń.

W województwie kujawsko-pomorskim pismo informujące o konkursie wpłynęło do kuratorium oświaty w dniu, w którym mijał termin składania ofert. Nie było więc czasu, aby poinformować o współzawodnictwie zainteresowanych. Efekt jest taki, że w tym regionie do konkursu przystąpiły tylko 3 placówki.

Myślę, że przynajmniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem ferii organizatorzy powinni dowiedzieć się o możliwości wystartowania w takim konkursie - mówi Małgorzata Lewandowska z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to taki optymalny czas na odpowiednie przygotowanie się, ułożenie odpowiedniego programu, zbieranie dokumentacji - dodaje.

MENiS tłumaczy, że konkursu nie mogło przygotować wcześniej, bo nie wiedziało, ile pieniędzy dostanie na nagrody - w zeszłym roku było to 200 rowerów.

08:25