Krytyczna opinia KRS-u o pracach nad nowelą Kodeksu karnego to jeden z głównych tematów dnia. Przewodniczący rady twierdzi, że wszystko wskazuje, iż przy uchwalaniu nowelizacji kodeksu przez posłów doszło do złamania regulaminu Sejmu. W środę nadeszła informacja, że komisja penitencjarna zdecydowała, by 22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin nadać status więźnia niebezpiecznego. Powrócił temat zestrzelonego w 2014 roku malezyjskiego boeinga. Zarzut zabójstwa w tej sprawie usłyszały cztery osoby. Oto nasze podsumowanie dnia.

Szef KRS krytycznie o pracach nad nowelą Kodeksu karnego: Wszystko wskazuje na złamanie regulaminu

Wszystko wskazuje na to, że przy uchwalaniu nowelizacji Kodeksu karnego przez Sejm doszło do złamania regulaminu Sejmu - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim sędzia Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. Jak przyznaje: nowe przepisy mogą być z tego powodu podważane. "Tryb tych prac trochę wskazuje na działanie pod polityczną presją" - ocenia również szef KRS. Na pytanie natomiast, czy prezydent Andrzej Duda powinien skierować nowelizację Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Mazur odpowiada: "Mam nadzieję, że prezydent podda tę nowelizację jakiejś kontroli konstytucyjnej, co pozwoli tę nowelizację uleczyć".

Całą rozmowę Patryka Michalskiego z sędzią Leszkiem Mazurem znajdziecie TUTAJ! >>>>

Zarzut zabójstwa dla czterech osób: trzech Rosjan i Ukraińca w sprawie zestrzelenia boeinga linii Malaysia Airlines w lipcu 2014 roku. Zginęło 298 osób

Trzej Rosjanie i Ukrainiec są podejrzani o przetransportowanie systemu rakietowego użytego do zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą w 2014 roku; zostaną wydane międzynarodowe nakazy aresztowania tych osób - poinformowali w środę śledczy. Międzynarodowy zespół śledczy powołany do zbadania katastrofy, w której zginęło 298 osób, oświadczył na konferencji prasowej w Holandii, że uważa się, iż podejrzany obywatel ukraiński znajduje się na terytorium Ukrainy. Podejrzanym zostanie postawiony zarzut zabójstwa, a ich proces odbędzie się w Holandii.

Lubelszczyzna po ulewie: Zalanych wiele gospodarstw

Ponad stu strażaków walczy ze skutkami nawałnicy, która przeszła nad Lubelszczyzną. Wiele podtopionych gospodarstw jest w miejscowościach Wierzchowiska Pierwsze i Wierzchowiska Drugie.

Woda sięga nawet metra wysokości. Są prowadzone działania na dużą skalę. Cały powiat janowski jest zaangażowany- mówi młodszy brygadier Sylwester Wójcik z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Liga Narodów: Awans coraz bliżej. Polki wydarły zwycięstwo Dominikanie

Polskie siatkarki pokonały w koreańskim Boryeong Dominikanę 3:2 (25:18, 25:20, 23:25, 22:25, 17:15) w przedostatnim meczu rundy zasadniczej Ligi Narodów. W czwartek zmierzą się z gospodarzem turnieju i jeśli wygrają, awansują do Final Six.

WIĘCEJ O MECZU PRZECZYTASZ TUTAJ

Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny ma status więźnia niebezpiecznego

Komisja penitencjarna zdecydowała, by 22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin nadać status więźnia niebezpiecznego - poinformowała rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Mężczyzna jest pod szczególnym nadzorem.

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej łagodzą protest. "Wierzymy w gest dobrej woli"

"Łagodzimy protest, ale nie kończymy go" - ogłosili pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej. Dziś mieli blokować ważne drogi w 6 miastach, ale po rozmowach w ministerstwie rolnictwa zdecydowali inaczej.

Morderstwo Chaszukdżiego. ONZ: Dowody wskazują na księcia Salmana

Istnieją "wiarygodne dowody" świadczące o tym, że następca tronu Arabii Saudyjskiej Muhammad bin Salman mógł być osobiście odpowiedzialny za zamordowanie krytycznego wobec reżimu saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego - uważa ekspertka ONZ Agnes Callamard.

W opublikowanym w Genewie raporcie dla Rady Praw Człowieka ONZ Callamard - sprawozdawczyni ONZ ds. pozasądowych, doraźnych i arbitralnych egzekucji - zastrzegła, że wyjaśnienie kwestii winy wymaga dalszego śledztwa. Wezwała sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa do zorganizowania takiego międzynarodowego śledztwa.

Lepsze Jutro z RMF FM. Zabraliśmy dzieci do prehistorycznego raju!

Kolejna odsłona tegorocznej akcji Lepsze Jutro z RMF FM. Tym razem grupa dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Inowrocławiu zwiedzała muzeum Ziemi w Solcu Kujawskim, gdzie zobayczli m. in. jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce.