Pomysły przemytników są nieograniczone, na szczęście przenikliwość zachodniopomorskich celników również. Na statkach wolnocłowych kontrabanda ukrywana jest w coraz to innych miejscach, nawet w zbiornikach na odpady.

Tylko na jednym statku celnicy w ciągu ostatnich miesięcy 3-krotnie udaremnili przemyt. Za pierwszym razem kontrabanda ukryta była na drewnianych deskach pod pokrywą zbiornika.

Kilka dni później, podczas kolejnej kontroli, celnicy postanowili sprawdzić to samo miejsce. Okazało się, że przemytnicy ponownie ukryli tam nielegalny towar. Tym razem spirytus i papierosy włożyli w foliowe worki.

Za 3. razem podejrzenia celników wzbudziło zbyt równe dno. Okazało się, że pod metalowymi płytami znajdowało się 70 litrowych butelek alkoholu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą z woj. kujawsko-pomorskiego. Ponad 30 jej członków zatrzymano podczas przygotowywania papierosów do przemytu na Zachód. Wartość skonfiskowanego towaru oszacowano na około 2 mln złotych. czytaj więcej

Foto: Izba Celna w Szczecinie

20:15