Rafał M. jest byłym wysokim urzędnikiem Ministerstwa Skarbu, o którego domniemanych kontaktach z gangiem pruszkowskim mówił minister Marek Biernacki - dowiedziało się z wiarygodnych źródeł RMF. Minister poinformował, że wiedza operacyjna na temat domniemanych kontaktów urzędnika z gangiem została już skompletowana. W rozmowie z naszym reporterem szef MSWiA nie chciał jednak ani potwierdzić ani zaprzeczyć, że chodzi właśnie o Rafała M.: "Nie będę się na ten temat wypowiadał. Nie mogę powiedzieć" – stwierdził Biernacki.

Według naszych informacji, Rafał M. pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa od czerwca 1999 roku do połowy maja 2000 roku. Był dyrektorem Departamentu Nadzoru i Prywatyzacji I. Departament zajmuje się kontrolą i sprzedażą udziałów w spółkach skarbu państwa takich jak Polmosy, firmy branży spożywczej czy branży farmaceutycznej.

Przypomnijmy: minister spraw wewnętrznych poinformował, że były wysoki urzędnik resortu skarbu jest podejrzewany przez policję i Urząd Ochrony Państwa o kontakty z gangiem pruszkowskim. "Wiedza operacyjna została już właściwie skompletowana, teraz jest przekładana na dowody procesowe" - powiedział Biernacki na łamach na tygodnika "Wprost". Szef MSWiA ujawnił również, że "na ukończeniu" jest ponad 100 spraw - w każdej chodzi o przestępstwo, w wyniku którego Skarb Państwa stracił ponad milion złotych.

foto RMF

15:45