Tajemnicza eksplozja w jednym z mieszkań w łódzkiej dzielnicy Bałuty. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, 3 osoby zostały ranne.

Do eksplozji doszło w bloku przy ul. Przemysłowej. Strażacy po wezwaniu policji pomogli w otwarciu mieszkania. Udzielono pomocy mieszkającej tam 62-letniej kobiecie.

Policjant podniósł przedmiot, który przypominał zapalniczkę - wtedy doszło do eksplozji. Funkcjonariusz stracił palce. Ranna została także jego koleżanka, która ma obrażenia nóg od śrutu. Z kolei strażak, który stał obok, ma poparzenia twarzy.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie reporterka RMF FM, ładunek, który eksplodował w mieszkaniu to prawdopodobnie bomba domowej roboty.

Ewakuowano 30 osób. Miasto zabezpieczyło noclegi w bursie. Część z lokatorów pojechała do rodzin.

Mieszkanie, gdzie doszło do eksplozji, do nocy przeszukiwali pirotechnicy. Gdy zakończą pracę, wkroczą policyjni technicy z ekipy dochodzeniowo-śledczej, żeby zabezpieczyć wszystkie ślady, próbki i wyjaśnić tajemniczą eksplozję. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)