Zatrzymani przedwczoraj w okolicach Heidelbergu domniemany terrorysta 25-letni Turek i jego 24-letnia amerykańska przyjaciółka prawdopodobnie mieli większe grono wspólników - uważa bawarski minister spraw wewnętrznych Guenter Beckstein. W Heidelbergu znajduje się centrum kultury islamskiej, które według telewizji ZDF, w istocie jest komórką al-Qaedy.

Jest prawie nie do pomyślenia, żeby pracownik magazynu mógł poczynić takie przygotowania do zamachu. Wszystko wskazuje na istnienie całej grupy - powiedział Beckstein.

Osman Petmezci pracował w zakładach chemicznych w Karlsruhe. Prawdopodobnie stamtąd pochodziło 130 kilogramów komponentów, używanych do produkcji materiałów wybuchowych. Dziewczyna Turka była zatrudniona w sklepie na terenie bazy amerykańskiej w Heidelbergu. Ułatwiało jej to dostęp do instalacji wojskowych, które para zamierzała wysadzić w powietrze.

W ich mieszkaniu znaleziono 5 przygotowanych do wypełnienia materiałem wybuchowym bomb rurowych, zdjęcie Osamy bin Ladena oraz podręczniki pirotechniczne. Zdaniem władz, zatrzymana para dała się poznać podczas przesłuchania jako osoby "nienawidzące Żydów".

17:35