„Stanowisko strony polskiej jest jasne i klarowne. Dla nas tematu restytucji tego mienia nie ma” – mówił Błażej Spychalski w RMF FM o liście osiemdziesięciu ośmiu amerykańskich senatorów do sekretarza stanu Mike'a Pompeo, w którym wzywają go, by podjął działania w celu rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w Polsce.

Paweł Balinowski pytał rzecznika prezydenta o regulacje dotyczące lotów najważniejszych osób w państwie i o standardy które powinny towarzyszyć takim lotom. Prezydent lecąc do USA, mając możliwość zabrania swojej córki na pokład , zrezygnował z tego przywileju - mówił Spychalski i dodał: proszę pamiętać, że córka prezydenta może w pewnych sytuacjach zastępować pierwszą damę, więc nie byłoby problemu żeby taki lot wytłumaczyć. Prezydent bardzo wysoko ceni sobie zasady moralne w życiu publicznym i córka pana prezydenta poleciała normalnymi rejsowymi liniami, a prezydent zapłacił za taki lot. O oficjalnych lotach pierwszej damy Błażej Spychalski mówił - od początku kadencji nie odbył się ani jeden lot małżonki prezydenta bez pana prezydenta.

To jest kwestia decyzji marszałka Sejmu i Kancelarii Sejmu, to oni decydują gdzie marszałek ma być obecny - mówił Błażej Spychalski w RMF FM pytany o kierunki podróży marszałka Marka Kuchcińskiego, które zawierały się w wykazie opublikowanym na stronach Sejmu. Jeżeli tak zadecydował, to oznacza, że uważał, że jego obecność tam, jako marszałka była niezbędna - dodał.

Gość Rozmowy w samo południe w RMF FM na pytanie o to, czemu prezydentowi zależy na krótkiej kampanii wyborczej mówił: Ci którzy toczą dyskurs polityczny w Polsce mieli cztery lata na to, żeby przedstawić swoje pomysły. Nie potrzebujemy długiego czasu na spięcie polityczne. Potrzebujemy czasu na spokojny rozwój kraju. O terminie ogłoszenia daty wyborów przez prezydenta Spychalski powiedział - myślę, że to raczej kwestia godzin, a nie dni.