O odszkodowanie od poznańskiej policji mają wystąpić rodzice zabitego podczas akcji Łukasza. To już kolejny taki wniosek. Miliona złotych domaga się od policji postrzelony przez funkcjonariuszy Dawid.

Wniosek rodziców zabitego Łukasza jest dopiero w przygotowaniu i powinien trafić do policji w sierpniu – dowiedział się reporter RMF. Prawdopodobnie kwota odszkodowania, której będą się domagać, jest wyższa niż milion złotych. Policja o nowym wniosku na razie nic nie wie.

Do komendanta wojewódzkiego dotarł tylko ten od rannego w policyjnej akcji Dawida. Nie wykluczamy wypłaty odszkodowania - mówi nadkomisarz Jarosław Szemerluk. Oczekujemy na rozstrzygnięcie orzeczenie prokuratury prowadzącej śledztwo w tej sprawie lub ew. sądu, czy i w jakim zakresie obaj mężczyźni przyczynili się do takiego a nie innego zachowania policjantów - wyjaśnia.

Nieoficjalnie mówi się, że niezależnie od złożonego wniosku o odszkodowanie Dawid L. wytoczy policji proces cywilny. Chłopak został postrzelony w kręgosłup - od 3 miesięcy porusza się na wózku.