Prokuratura w Świnoujściu prowadzi postępowanie przeciwko trzem policjantom, którzy na komisariacie w Międzyzdrojach podpalili starszego mężczyznę. Chcieli go w ten sposób zmusić do przyznania się do przestępstwa, którego nie popełnił. Chodziło o kradzież pompy wodnej z ogródków działkowych.

Policjanci przesłuchiwali mężczyznę w październiku ubiegłego roku. W czasie przesłuchania podejrzewany o kradzież wciąż nie przyznawał się do winy. Wtedy jeden z policjantów przytknął zapalonego papierosa do ubrania oblanego rozpuszczalnikiem. Kurtka i koszula zapaliły się. Mężczyzna złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu prawdopodobnie w kwietniu. Teraz mężczyzna ukrywa się z obawy przed zemstą policjantów. Wyprowadził się nawet z Międzyzdrojów.

To jednak nie jedyne „grzechy” policjantów z Międzyzdrojów – w szafce jednego z funkcjonariuszy znaleziono paszporty, dowody osobiste, prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Tylko w ubiegłym roku w zachodniopomorskiem wszczęto postępowania przeciwko 166 policjantom. 22 z nich zakończyły się wydaniem wyroków skazujących.

Foto: Archiwum RMF

13:20