W związku z zamachami w Madrycie szef MSWiA Józef Oleksy zwołał posiedzenie zespołu antykryzysowego. Rząd zapewnia jednak, że nie ma żadnych sygnałów, by Polsce groziły zamachy, podobne do dzisiejszych ataków w Madrycie.

Omówiliśmy stan posiadanej wiedzy na temat kwalifikacji aktów terroryzmu w Hiszpanii i ewentualnych związków z Polską. Omówiliśmy wszystko, co ma być robione, monitorowane, przygotowane i strzeżone, tak by mieć na czas orientację o ludziach przybywających zza granicy, o przesyłkach i innych znakach - powiedział Oleksy po posiedzeniu.

Zapowiedział, że w zwróci się jutro do Polaków o większą ostrożność - chodzi na przykład o zwracanie uwagi na obcych ludzi, którzy dziwnie się zachowują, czy na pakunki pozostawiane bez dozoru.

Wicepremier poinformował również, że wprowadzony został stan podwyższonej gotowości. Cały dzień badamy i konsultujemy się ze służbami innych państw po to, by mieć wspólny obraz tej sprawy - dodał szef MSWiA.

W serii eksplozji w stolicy Hiszpanii zginęło 190 osób, a 1400 zostało rannych. Ucierpiało 6 Polaków, w tym 7-miesięczne dziecko.

23:55