Rząd podarował noworoczny prezent taksówkarzom, ale tylko tym, którzy już posiadają uprawnienia do prowadzenia taksówek. Po Nowym Roku osoba, która rozpoczyna pracę jako taksówkarz, będzie musiała się solidnie napracować, by móc swoim samochodem stanąć na postoju TAXI.

Od pierwszego stycznia, aby wozić pasażerów, jeśli nie robiło się tego wcześniej, trzeba przejść odpowiednie szkolenie i zdać egzamin. Tyle tylko, że nie ma przepisów określających, jak to szkolenie ma wyglądać i gdzie je odbyć. Do tej pory, aby prowadzić taksówkę zamiast szkolenia wystarczyło zdać egzamin z topografii miasta. Reporter RMF - Dariusz Goliński, próbował dzisiaj zostać taksówkarzem. Posłuchaj:

Jeśli chcemy punktualnie stawić się na balu sylwestrowym, już teraz powinniśmy zarezerwować taksówkę. Jednak w niektórych miastach, na przykład w Krakowie, korporacje nie przyjmują zapisów na konkretną godzinę, bo tego po prostu nie praktykują. Na pocieszenie dla osób wybierających się na bal sylwestrowy właśnie taksówką dodajmy, że 31 grudnia do 22:00 zapłacimy za taksówkę jak w dzień roboczy, po tej godzinie obowiązuje świąteczny cennik.

Foto: Archiwum RMF

16:35