Niemal rok po zamachach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych Niemcy wprowadzają nowe prawo, które ma umożliwić skuteczną walkę z grupami terrorystycznymi. Karani mogą być nie tylko członkowie takich organizacji, ale również osoby wspierające terrorystów.

Paragraf 129b daje organom ścigania wiele nowych możliwości. Łatwiej teraz będzie wykryć i ukarać osoby pośrednio powiązane z grupami terrorystycznymi, np. z zewnątrz finansujące ekstremistów.

Dla przykładu: niemiecka policja zlikwidowała komórkę terrorystyczną w Hamburgu. Do więzienia trafili jej członkowie, ale na wolności pozostali przedstawiciele innych formacji islamskich fundamentalistów, zbierających datki na rzecz terrorystów. Zgodnie z nowym prawem za kratki pójdą teraz wszyscy.

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą tragicznych wydarzeń w USA niemieckie MSW stwierdziło, że nie spodziewa się nowych ataków terrorystycznych. Mimo to Niemcy zamierzają wzmocnić ochronę amerykańskich i izraelskich budynków, a także lokale należące do organizacji żydowskich. Zalecono także wyjątkową czujność na lotniskach. Niemiecka poczta ma pilniej przyglądać się wszelakim przesyłkom, by nie powtórzyła się historia z wąglikiem.

10:25