Madonna może mieć kłopoty w związku z teledyskiem do piosenki "Hollywood", pochodzącej z ostatniej płyty "American Life". Syn nieżyjącego od 12 lat fotografa, Guya Bourdina, złożył w sądzie pozew, w którym oskarża wokalistkę o plagiat dzieł swojego ojca.

W poniedziałek, 29 września, do sądu federalnego na nowojorskim Manhattanie wpłynął pozew podpisany przez niejakiego Samuela Bourdina.

W pozwie napisanym przez Samuela Bourdina można przeczytać m.in. że przytłaczająca liczba scen z teledysku „Hollywood” jest jawnie i w oczywisty sposób oparta na dziełach Bourdina. Syn fotografa dopatrzył się co najmniej 11 ujęć, będących kopią zdjęć robionych przez jego ojca podczas słynnych sesji z lat 70. i 80.

Uderzająco podobne są elementy takie, jak kompozycja, tło, dekoracje, oświetlenie, narracja, kąt ustawienia kamery i same obiekty przedstawione w tych scenach - napisał Bourdin junior.

Zaledwie tydzień przed nakręceniem klipu "Hollywood" Madonna odwiedziła ponoć wystawę prac Bourdina w londyńskim "Victoria & Albert Museum". Wcześniej na łamach prasy określała prace fotografa mianem "chorych i bardzo interesujących".

Pozew skierowany jest nie tylko przeciwko samej wokalistce, ale dotyczy również reżysera wideoklipu, Jeana-Baptiste Mondino oraz wytwórni Warner Bros. Jego autor nie podał, jakiego konkretnie zadośćuczynienia się spodziewa.

13:45