W ramach akcji "Sierpień 2003" policja, prócz patrolowania dróg, szczególnie zwraca uwagę na dyskoteki, wiejskie zabawy i lokale, w których pije się alkohol. Z roku na rok zwiększa się liczba wypadków z udziałem pijanych uczestników wiejskich zabaw.

Jak dowiedziała się reporterka RMF, liczba wypadków w Łódzkiem wzrosła o 8 procent w porównaniu do lata ubiegłego roku. O 16 procent więcej jest też zabitych. W ostatnim czasie to właśnie wracający z tych lokali byli często i sprawcami i ofiarami wypadków - potwierdza nadkomisarz Tomasz Klimaczak z łódzkiej policji.

Nie od dziś wiadomo, że alkohol i dobra zabawa w wielu przypadkach powoduje uśpienie rozsądku, a wzmaga pomysłowość: Dochodziło do takich sytuacji, że młodzi, nietrzeźwi ludzie wsiadali po kilka osób np. do małego fiata, a potem pędząc z prędkością światła po nieoświetlonych wiejskich drogach, kończyli swoją jazdę albo na drzewach albo na słupach - dodał Klimaczak. Drogi w Łódzkiem podczas tego weekendu patroluje kilkuset policjantów.

O tym, że takie kontrole są potrzebne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W każdy weekend dochodzi do tragedii, spowodowanych przez pijanych kierowców. Minionej nocy w Morawinie w Wielkopolsce pijany kierowca wjechał swoim samochodem w grupę młodzieży wracającej z dyskoteki. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu.

14:00