Jutro komitet protestacyjny w Hucie Stalowa Wola podejmie decyzję o formie zaostrzenia strajku. Dziś wieczorem minęło ultimatum, jakie hutnicy dawali rządowi na podjęcie rozmów. Nikt z nimi się jednak nie skontaktował. Okupacja starostwa w Stalowej Woli trwa już piątą dobę.

Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych informacji od zarządu firmy, że pomoc w wysokości 40 mln zł wpłynęła na konto Huty Stalowa Wola. W związku z tym nadal czekamy na przyjazd przedstawiciela rządu. Jeżeli nie przyjedzie do godz. 20, zaostrzymy formę protestu - zapowiadł rano przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego HSW Henryk Szostak.

Oprócz dokapitalizowanie Huty Stalowa Wola pracownicy domagają się osłon socjalne dla zwalnianych pracowników oraz analizy prawidłowości przetargu na kołowy transporter opancerzony dla wojska.

Z okupującymi stalowo-wolskie starostwo rozmawiał reporter RMF Krzysztof Powrózek. Posłuchaj:

Starostwo okupują również pracownicy jednego z najnowocześniejszych szpitali w Polsce – placówki w Chojnicach. Szpital, choć oddany do użytku w październiku zeszłego roku, do dziś nie ma odpowiedniego planu finansowania. Ponadto placówka tonie w długach: szpital winny jest wierzycielom ponad 10 mln zł.

23:35