Już w poniedziałek, 14 września, premiera nowej dokumentalnej serii TVP2 "Moje 600 gramów szczęścia". To cykl o nadziei i miłości. O walce ze zwątpieniem, oddaniu, determinacji, przyjaźni i ludzkiej solidarności w najtrudniejszych chwilach.

W pierwszym odcinku widzowie Dwójki odwiedzą szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek w Krakowie i poznają bohaterów serii.

Antoś, Kuba i Franio to trojaczki urodzone przed terminem. Walczą o zdrowie i życie, ponieważ los maluchów urodzonych przedwcześnie potrafi zmienić się nieoczekiwanie.

Żona Jerzego, Magdalena, która trafia do szpitala z powodu odklejonego łożyska, czy Agnieszka, która na oddziale porodowym znajduje się z powodu zagrożenia życia swojego i jej nienarodzonego dziecka, to kolejne bohaterki serialu.

Jest także Amelia, która na intensywną Terapię Noworodka dociera w stanie krytycznym. Przyszła na świat trzy miesiące za wcześnie i waży zaledwie 620 gramów. Lekarze zaczynają heroiczną walkę o jej życie.

Z kolei rodzice Elżbieta i Grzegorz przepełnieni są nadzieją, że ich córeczka Matylda zostanie dziś wypisana z Oddziału Neonatologicznego - czy jednak tak się stanie...?