​Siatkarze reprezentacji Polski wygrali pierwszy mecz Final Six Ligi Światowej w Krakowie. W środę pokonali Francję 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12). W czwartek o 20.30 zagrają z Serbią.

​Siatkarze reprezentacji Polski wygrali pierwszy mecz Final Six Ligi Światowej w Krakowie. W środę pokonali Francję 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12). W czwartek o 20.30 zagrają z Serbią.
Polacy podczas meczu z Francuzami /Stanisław Rozpędzik /PAP

Trener Stephane Antiga przed krakowską imprezą zapowiedział, że kibice zobaczą całkowicie nową reprezentację - odbudowaną i w formie. Dwa pierwsze sety na to nie wskazywały, ale później biało-czerwoni się odbudowali i rewelacyjnie zaprezentował się Mateusz Mika.

Na trybunach zasiadło zaledwie 4240 widzów.

Jeszcze przed spotkaniem jeden z dziennikarzy Polsatu podał informację, że w kadrze na igrzyska w Rio de Janeiro nie znajdą się Marcin Możdżonek i Damian Wojtaszek. Podczas gdy skreślenie libero Asseco Resovii Rzeszów nie jest dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej wiadomo było, że na tej pozycji pojedzie jeden zawodnik, a Paweł Zatorski był pewniakiem, to rezygnacja z Możdżonka jest zaskakująca.

Środkowy z Rzeszowa spisywał się znakomicie w tym sezonie, był bardzo dobrym rezerwowym i zawsze jak wchodził zmieniał obraz gry zespołu. Antiga zaufał jednak Karolowi Kłosowi, Mateuszowi Bieńkowi i wracającemu po kontuzji pleców Piotrowi Nowakowskiemu.

Nie potwierdzam tej informacji i nic mi nie wiadomo w tej chwili, że to Możdżonek został skreślony - powiedział jednak PAP rzecznik prasowy związku Janusz Uznański.

Oficjalnie skład reprezentacji Polski na igrzyska zostanie ogłoszony w czwartek o 14.30 po posiedzieniu zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie będzie w nim jednak nazwisk siatkarzy, ani też piłkarzy ręcznych, którzy dostali czas do 18 lipca, by podać ostateczne nazwiska.

W Final Six biało-czerwoni zmierzą się jeszcze w czwartek o 20.30 z Serbią. Ten mecz może zadecydować o ewentualnym awansie do sobotniego półfinału.

(az)