Tajlandia i Indonezja, kraje które wczoraj nawiedziła największe od 40 lat trzęsienie ziemi, to popularny w Polsce kierunek turystyki sylwestrowej. W związku z kataklizmem biura podróży odwołują wycieczki w tej rejon świata.

Biura podróży uspokajają jednak klientów, którzy wykupili wycieczki do południowo-wschodniej Azji, nikt nie straci wpłaconych wcześniej pieniędzy. Klienci dostaną całkowite odszkodowanie; zwrot pieniędzy następuje w ciągu 7-10 dni - zapewnia przedstawicielka jednej z gdańskich agencji turystycznych.

Wciąż nieznany jest los 10 Polaków przebywających w rejonie kataklizmu, który wczoraj nawiedził Azję. Wg polskich służb dyplomatycznych, prawdopodobnie jeden z naszych rodaków nie żyje; jedna osoba jest w szpitalu. W sumie podczas kataklizmu zginęło ponad 23 tys. osób. czytaj więcej

Tajlandia to bardzo modny kraj, ale teraz może się to zmienić. Niewykluczone, że klienci wybiorą teraz inny kierunek podróży – np. Afrykę. Na razie biura nie podają terminu, kiedy wznowią oferty w tamte rejony.