ABW zajmie się sprawą rekultywacji poradzieckiego lotniska w Stargardzie Kluczewie. To efekt dziennikarskiego śledztwa RMF i „Rzeczpospolitej”. Ujawniliśmy, że prace na lotnisku, trwające od 10 lat, pochłonęły 23 mln zł. Orędownikiem projektu byli stargardzcy działacze SLD.

Zostaną sprawdzone wszystkie informacje dotyczące rekultywacji lotniska – zapewnia prokuratura. Poprzednie przetargi 3-krotnie były unieważniane, a mimo to i tak wyłoniono ofertę, która budziła kontrowersje.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przypatrzy się tez finansowaniu inwestycji, czy faktycznie trzeba było wydać na nią aż 23 miliony złotych. Zostaną także przeanalizowane wszystkie ekspertyzy naukowców mówiące o skażeniu ropą lotniska i o tym, czy prace trzeba przerwać czy kontynuować.

Jedna naukowa ekspertyza wystarczyła, by państwo przez 10 lat wydało 23 mln zł na oczyszczanie z ropy terenu poradzieckiej bazy w Stargardzie Szczecińskim. Jak ustaliły RMF i "Rzeczpospolita", wiele wskazuje na to, że nie było to potrzebne. czytaj więcej

Przypomnijmy. SLD-owskie władze Stargardu, zabiegając o pieniądze na dalszą pracę posługiwały się tylko jedną ekspertyzą.

08:55