Kiedy spadnie rata Twojego kredytu mieszkaniowego? Kiedy mniejsze będzie oprocentowanie na karcie kredytowej? Czy przedświąteczne zakupy na kredyt będą się wiązać z mniejszymi odsetkami? Po kolejnej obniżce stóp procentowych NBP sprawdzamy, czy, jak i kiedy przełoży się to nasze portfele.

Tak niskich stóp w Polsce jeszcze nie było. Właściwie nie tylko w Polsce. W wielu krajach w związku z kryzysem banki centralne tną stopy, starając się w ten sposób rozkręcić gospodarkę. Tak jest przede wszystkim w najwyżej rozwiniętych krajach zachodu.

Również w Polsce  bank centralny, czyli NBP próbuje pobudzić gospodarkę, stosując niższe stopy. Dzięki temu banki komercyjne same mogą pożyczać taniej pieniądze i potem pożyczać je firmom i konsumentów na niższy procent. W ramach cyklu Twoje Pieniądze w Faktach RMF FM sprawdzimy, czy rzeczywiście możemy spodziewać się tańszych kredytów,  Kiedy i o ile stanieją i czy zachęci to firmy do śmielszego zadłużania się i inwestowania w rozwój, dzięki czemu może powstać więcej miejsc pracy. Zapraszamy!