Były zarząd Podkarpackiej Kasy Chorych zdecydował, że odda około 90 tys. zł. nagrody, którą – w przedostatnim dniu działalności kas - przyznała mu rada kasy. Szef oddziału NFZ przyznaje, że on i jego koledzy podjęli taką decyzję pod naciskiem prasy i opinii publicznej.

Piotr Latawiec, były szef kasy i aktualny szef podkarpackiego NFZ uważa jednak, że nagrody zostały przyznane zgodnie z prawem. Ja to oceniam rzeczywiście w kategorii błędu. Nie powinienem pozwolić na przelanie tych pieniędzy, ale proszę zrozumieć, że byliśmy w szczególnej sytuacji, natłok problemów i zdarzeń. Całą tę kwotę przekażemy na społecznie użyteczne cele - mówi Latawiec.

Odmiennego zdania o pracy kasy są jednak ubezpieczeni: Kasa chorych nie wykazała się specjalnymi, konstruktywnymi działaniami. Myślę, że bulwersująca jest też wysokość nagród w stosunku do średniej krajowej.

Wielu pracowników byłych już kas chorych zostało sowicie nagrodzonych. Ponad 90 tys. zł nagrody dostanie zarząd Podkarpackiej Regionalnej Kasy Chorych. Eksdyrektor i jego zastępcy wzbogacą się po około 20 tys. złotych To decyzja rady kasy. Wysokość nagród zakwestionował tylko jeden z jej członków. czytaj więcej

Teraz mieszkańcy Rzeszowa zastanawiają się, czy za pracę w NFZ też będą przyznawane wysokie nagrody.

Foto: Krzysztof Powrózek RMF Rzeszów

14:25