Od samego rana drożeją akcje na giełdach w Hongkongu i Indonezji. Wzrost wynosi około pięciu procent. Nieco niższe, ale także wzrosty notują giełdy w krajach arabskich. Sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie również rozpoczęła się od wzrostów.

Czy weekend wystarczył, by warszawska giełda odchorowała czarny piątek? W polskim świecie finansów i gospodarki to najważniejsze pytanie dzisiejszego poranka. Indeks WIG20 kończył w piątek sesję na poziomie -8 proc. Dziś na giełdzie pojawił się kolor zielony, a to oznacza wzrosty. Na początku sesji główny indeks był 3,5 proc. na plusie.

Transakcje na giełdzie londyńskiej rozpoczęły się od umiarkowanego wzrostu - 1,07 proc. W pół godziny po otwarciu giełdy wzrost indeksu Footsie-100 wyniósł już jednak aż 5,11 procent.

W Paryżu wartość indeksu CAC 40 wzrosła o 5,36 procent; we Frankfurcie wzrost DAX wyniósł 5,35 proc.; w Amsterdamie - 5,51 proc. a w Mediolanie SP/Mib - 2,53 proc. W Wiedniu wartość indeksu ATX wzrosła o 2,71 proc. Ponad 5-procentowy wzrost zanotowano też na giełdzie w Zurychu.