Łódzcy policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn, którzy ponad rok temu, posługując się sfałszowanymi dokumentami, zbiegli z aresztu w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy został aresztowany na początku listopada. Mężczyźni podejrzani są m.in. o kradzież tira.

29-letni Rafał O., pseud. Olek, został ujęty w Łodzi na ul. Traktorowej. Zbiegły był poszukiwany dwoma listami gończymi. Pierwszy z uciekinierów został zatrzymany na początku listopada przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego w jednym z łódzkich szpitali, gdzie przyszedł odwiedzić swoją przyjaciółkę.

Do ucieczki doszło w listopadzie ubiegłego roku. Dwaj łodzianie zostali aresztowani na trzy miesiące pod zarzutem kradzieży ciężarówki iveco. Kilka dni później opuścili areszt w Piotrkowie Trybunalskim na podstawie sfałszowanego postanowienia sądu o uchyleniu aresztu.

Postanowienie, które dostarczył do aresztu mężczyzna podający się za gońca, wyglądało na autentyczne i nie wzbudziło podejrzeń funkcjonariuszy służby więziennej. Mężczyźni przebrali się w cywilne ubrania i spokojnie wyszli za bramę. Dopiero po jakimś czasie zorientowano się, że wnioski o uchylenie aresztu są doskonale podrobione.

16:50