Z powodu pogarszającej się koniunktury na brytyjskim rynku, pewna firma zajmująca się sprzedażą aut nad Tamizą oferuje wyjątkową promocję. Jak podaje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, klient, który kupi jeden nowy samochód, drugi dostanie za darmo.

Oferta dostępna jest za pośrednictwem firmy Broadspeed, która za cenę jednego auta Dodge Avenger SXT 2.4 sedan daje kupującym dwa egzemplarze modelu amerykańskiej marki. Niektóre koncerny mają niesprzedane pięcio- lub nawet sześciomiesięczne zapasy aut w magazynie - podkreśla szef firmy Broadspeed. Branża motoryzacyjna jest więcej niż zdesperowana, to już kryzys.

Wszyscy producenci samochodów borykają się ze spadkiem sprzedaży w związku z recesją. Najbardziej dotknięta kryzysem jest tzw. wielka trójka: Chrysler, Ford i General Motor. W piątek szef GM ostrzegł, że jego firmie może zabraknąć pieniędzy na dalszą działalność już w połowie przyszłego roku. Akcje tej spółki potaniały ostatnio o przeszło 20 procent, a ich ceny kształtują się na poziomie z 1946 roku.