"Nadzieja nie tonie!" - to hasło akcji RMF i portalu Interia.pl, której celem jest niesienie pomocy osobom, które dotknęła trwająca powódź. Z Krakowa wczoraj wyruszyły nasze transporty z ciepłą żywością. Oba dotarły na miejsce: do Suchej Beskidzkiej i Ostrowca Świętokrzyskiego. Czekamy jednak nadal na Waszą pomoc dla poszkodowanych. Na antenie radia RMF została zlicytowana statuetka Superjedynki zespołu Brathanki i czerwone korale Halinki Mlynkovej. Największą sumę 18 tysięcy złotych zaproponowała firma Asco z Krakowa. Dziękujemy. Pieniądze przekażemy potrzebującym.

Wczoraj o 10:00 w Katowicach, Krakowie i Warszawie rozpoczęła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Odbywała się ona na parkingach przed stadionem piłkarskim Wisły, przy ulicy Reymonta w Krakowie, przed katowickim „Spodkiem” oraz w Warszawie, przed Pałacem Kultury i Nauki. To właśnie tam stanęły nasze ciężarówki. Transport z ciepłą żywnością dotarł już do Ostrowca Świętokrzyskiego. Drugi, z konwojów, dojechał do Suchej Beskidzkiej - byli tam reporterzy RMF: Marcin Helbin i Grzegorz Nowosielski.

Pierwsza pomoc dotarła także do Kosina na Lubelszczyźnie. Dodajmy tylko, że dostawy posiłków dla powodzian zorganizowaliśmy dzięki wsparciu krakowskich restauracji "Chłopskie Jadło", "U Romana" i "Pod Aniołami" oraz lubelskiej restauracji "Akropol". Pomocy udzieliła także piekarnia "Awitex". Aby wspomóc ofiary powodzi zapraszamy wszystkich ludzi wielkiego serca w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie. Odbędzie się tam licytacja, z której całkowity dochód przeznaczony będzie dla powodzian. Druga, ale nie mniej ważna licytacja odbędzie się na stronach portalu Interia.pl.

Historia licytacji statuetki Superjedynki zespołu Brathanki i czerwonych korali Halinki Mlynkovej.

Kwota licytacjiLicytującyMiejscowość
18.000AscoKraków
17.500Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKERPoznań
17.000AscoKraków
15.100Waldemar GórskiAugustów
15.000AscoKraków
12.000Arkadiusz Korpok - Dyskoteka KosmosZawadzkie
11.100Wawrzyniec Zieliński ZPiUK PorajGorzów Wlkp.
11.000Marcin MurawskiToruń
10.000AscoKraków
8.000Bogusław MawerantJarosław
Ostatni wpis: 16:10

foto: RMF

00:20