W ramach akcji zbieramy dary i pieniądze dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Do naszej akcji przyłączają się znani aktorzy, piosenkarze i sportowcy. W środę na antenie radia RMF zlicytowaliśmy kask Adama Małysza za 42 tysiące złotych. Wczoraj odbyła się kolejna licytacja na stronach portalu Interia.pl, a jutro, na krakowskich Błoniach, będziecie mogli uczestniczyć w imprezie pod nazwą "Nadzieja nie tonie".

Wysyłając zgłoszenie pod adres znajdujący się na stronach portalu Interia.pl, mogliście stać się właścicielami między innymi singli Gabriela Fleszera, Reni Jusis oraz kasety i płyty K.A.S.Y. Na licytację została wystawiona nawet kurtka własnoręcznie przyozdobiona przez Majkę Jeżowską. Kto jednak w bardziej tradycyjny sposób chciałby wspomóc powodzian może wpłacać pieniądze bezpośrednio na konta Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritasu lub Polskiej Akcji Humanitarnej. Po szczegóły odsyłamy do dzisiejszego wydania Super Expressu.

Scenariusz imprezy pn. "Nadzieja nie tonie" w dniu 4 sierpnia 2001:

O godzinie 15:00 - rozpoczęcie pikniku

W godzinach 15:00-18:00:

- policja z psami i motorami – odpłatne zdjęcia

- zbiórka darów dla powodzian na pięć samochodów ciężarowych

- smocza kolejka – trasa wokół Błoń - kwesta

- wesołe miasteczko

- pokazy walki wręcz Straży Miejskiej

- punkty konsumpcyjne

- balon na uwięzi

- pokaz kaskaderów „Ogniem i Mieczem”

O godzinie 18:00 rozpoczynają się koncerty:

- Blenders

- Kukiz i Piersi

- Lombard

Niestety z przyczyn osobistych jednego z członków zespołu Myslovitz - zespół nie będzie mógł wystąpić na sobotniej imprezie. W imieniu zespołu i organizatorów przepraszamy. Przez cały czas trwania imprezy 80 wolontariuszy z PCK będzie kwestowało na rzecz powodzian.

Na antenie RMF zlicytowaliśmy już statuetkę Superjedynki zespołu Brathanki i czerwone korale Halinki Mlynkovej za sumę 18 tysięcy złotych, gitarę Roberta Jansona za 8 tysięcy złotych i suknię ślubną Justyny Steczkowskiej za 15 500 złotych. Dochód z licytacji przeznaczony będzie na pomoc dla powodzian.

10:20