Większość wielkich sieci meblarskich i budowalnych wprowadziła sprzedaż online, także z możliwością osobistego odbioru. W ten sposób pozwalają klientom na szybkie zakupy najpilniej potrzebnych rzeczy. Od soboty duże sklepy wnętrzarskie są zamknięte.

Wszystkie sklepy wnętrzarskie - o powierzchni mniejszej niż 2 tysiące metrów kwadratowych - działają normalnie.

Większe sklepy z meblami oraz materiałami budowlanymi i narzędziami, które są zamknięte, postawiły na sprzedaż online. Towary można zamawiać pocztą, kurierem albo najcześciej z odbiorem osobistym. Często możliwy jest on nawet w ciągu godziny-dwóch po złożeniu zamówienia. Klientów chętnych do skorzystania z takiego rozwiązania nie brakuje, zatem jeśli zdecydujemy się na nie - musimy nastawić się na stanie w kolejce.

Nowe obostrzenia - wprowadzone od soboty

Przypomnijmy - od soboty zamknięte są m.in. sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. Hurtownie i składy budowlane będą nadal dostępne w celu zapewnienia płynności i ciągłości działania sektora budowlanego. 

Zamknięte pozostają centra i galerie handlowe, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.


Opracowanie: