Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać decyzję w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada. Minister skarbu ujawnił wczoraj, że katarski inwestor nie zapłacił za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. Grad twierdzi, że resort musi teraz zastanowić się m.in., w jaki sposób kontynuować program zwolnień w obu zakładach.

W tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu - poinformował Donald Tusk. Kilka dni będę potrzebował jeszcze na szczegółowe wyjaśnienia - tłumaczył premier. Chodzi o fiasko operacji sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie katarskiemu... czytaj więcej

Przypomnę, że w Szczecinie odrzucono do dzisiaj 500 ofert pracy - stwierdził szef resortu skarbu. Z tymi zarzutami nie zgadzają się gdyńscy i szczecińscy związkowcy. Stoczniowcy nie korzystają, bo te oferty są słabe. Ale sami są aktywni – chodzą, pytają, proszą o pracę - powiedział Krzysztof Grocki ze związku zawodowego „Stoczniowiec” ze Szczecina.

Jak w innych regionach Polski szuka się pracy w czasach kryzysu? W katowickim pośredniaku sprawdzał to reporter RMF FM Marcin Buczek. Posłuchaj jego relacji: