Przez cały czwartek związek zawodowy Sierpień'80 będzie przeprowadzał masówki. To górnicy z tego związku, domagając się rozmów w sprawie podwyżek, od kilku dni okupują siedzibę holdingu oraz Kompanii Węglowej. I zapowiadają, że to nie koniec.

Sierpień’80 chce rozmawiać o podwyżkach również w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Do wczoraj trwała tam jednak jedynie wymiana korespondencji. Zarząd spółki tłumaczy, że chce rozmawiać, ale mówi też o trudnej sytuacji finansowej. Górników to jednak nie przekonuje i - jeśli do rozmów nie dojdzie – zapowiadają kolejną akcję.

Dziś miały się rozpocząć rozmowy trzech innych central związkowych z zarządem Kompanii. Górnicy stawiali nawet ultimatum, argumentując, że jeśli do rozmów dziś nie dojdzie, będzie kolejny protest. Tutaj sprawę – przynajmniej na razie – udało się rozwiązać. Zarząd kompanii odpowiedział bardzo szybko na wezwanie do rozmów sprzed kilku dni. Zaczną się one co prawda nie dziś, jak chcieli związkowcy, tylko jutro. Górnicy się na to zgodzili, ale zaproszenie do rozmów, oczywiście także o podwyżkach, nie dotyczy Sierpnia'80, tylko trzech innych central związkowych.