Widać ożywienie na rynku nieruchomości. Wrócili łowcy okazji, którzy mają pieniądze i szukają tanich ofert. Choć o takie - przynajmniej na pierwszy rzut oka - ciągle trudno. Metr kwadratowy mieszkania w Warszawie kosztuje średnio ponad 9 tysięcy złotych, w Krakowie ponad 7, a we Wrocławiu ponad 6 i pół tysiąca.

Statystyki są jednak mało adekwatne, bo w rzeczywistości jest znacznie taniej. Sprzedający wprawdzie żądają wysokich cen, ale gdy brakuje chętnych, spuszczają z tonu. jeśli uwzględnimy możliwość negocjowania cen, (…) to spadki będą nawet kilkunastoprocentowe - mówi reporterce RMF FM ekspertka rynku nieruchomości Aleksandra Szarek:

Targować można się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. O okazję łatwo, bo mieszkań jest więcej niż chętnych. Mówi się, że w Warszawie jest nawet 18 tysięcy mieszkań niesprzedanych przez developerów:

Wszystko przez to, że większość Polaków została praktycznie odcięta od kredytu. I mało kto może sobie pozwolić na zakup mieszkania. Jeśli banki nie zmienią polityki, to w ciągu roku grozi nam zastój na rynku nieruchomości.