Zdjęcie papieża Franciszka jedzącego śniadanie z księżmi w stołówce Domu Świętej Marty obiegło włoskie media. To kolejna z serii fotografii i informacji świadczących o tym, że papież nie zamierza zmienić dotychczasowego, bardzo skromnego trybu życia.

Zdjęcie przedstawiające papieża w stołówce stało się hitem także na Twitterze. Tysiące osób obejrzało w internecie zdjęcie papieża siedzącego przy stole z czterema księżmi. Fotografia, wykonana z pewnej odległości, uwiecznia prawdopodobnie robocze śniadanie. Na stole wśród szklanek z sokiem i filiżanek kawy widać także tablet.

Od początku konklawe następca Benedykta XVI mieszka w watykańskim hotelu, w którym przebywają również inni duchowni. Nie zamierza przeprowadzić się do ogromnego papieskiego apartamentu w Pałacu Apostolskim, gdyż - jak wyznał znajomemu księdzu z Argentyny - nie chce czuć się odizolowany.

Na posiłki Franciszek przychodzi do stołówki Domu Świętej Marty i zawsze, jak ujawniono wcześniej, siada przy stole z innymi jego lokatorami.

(MRod)