Zdjęcie z prezydentem USA Barackiem Obamą zdradziło poszukiwanego przez kilka lat przez włoski wymiar sprawiedliwości mieszkańca Sycylii. Karabinierzy poszli tropem zagadkowej fotografii i aresztowali uciekiniera w Londynie.

Włoskie media podały w niedzielę, że policja od 2008 roku poszukiwała 27-letniego obecnie mieszkańca Taorminy Michele G.. Był oskarżony o handel narkotykami i skazany przez sąd pierwszej instancji na 5 lat więzienia. Jakiś czas temu uciekinier założył profil na Facebooku, gdzie przedstawił się jako "rezydent Alcatraz".

Jego stroną na profilu społecznościowym zainteresowali się karabinierzy. Ku swemu zdumieniu znaleźli tam zdjęcia poszukiwanego przez nich mężczyzny z Barackiem Obamą. Co więcej, fotografie świadczyły o zażyłości z prezydentem USA: na jednej z nich Michele siedział przy jego biurku i trzymał w ręku jego telefon. Ale gdy funkcjonariusze lepiej przyjrzeli się zdjęciom, odkryli, że nie zostały one zrobione w Białym Domu w Waszyngtonie, lecz w Muzeum Figur Woskowych w Londynie.

Karabinierzy przejrzeli też inne zdjęcia wykonane w tym mieście i na ich podstawie ustalili, że młody Włoch pracuje w londyńskiej pizzerii, której nazwę odczytali na jednym z ujęć. Współpracując z Interpolem aresztowali poszukiwanego i doprowadzili do jego ekstradycji.