Mamy to!! Oficjalnie potwierdzony przez " Wędkarski Świat " REKORD POLSKI w długości ryby pobity o 6 cm - napisał na swoim profilu na Facebooku pan Szymon z Tychów, który kilka dni temu wyłowił z Zalewu Rybnickiego gigantycznego suma. Zobaczcie, jak wędkarz poradził sobie z ogromną rybą.

Kilka dni temu na naszych stronach w sieci pisaliśmy o wyjątkowym połowie w Zalewie Rybnickim.

Gigantyczny sum, którego wyłowił pan Szymon, ważył 102 kilogramy i mierzył 260 centymetrów długości! Dziś już wiadomo, że to nowy rekord Polski w długości ryby; poprzedni został  pobity o 6 cm. Oficjalnie potwierdził to "Wędkarski Świat".

Pan Szymon pochwalił się zdjęciami z połowu na Facebooku. Zgodnie z obietnicą umieścił także filmik. Film z holu, ważenia, mierzenia oraz WYPUSZCZENIA ryby do wody będzie na dniach wrzucony do sieci. Dodam, że z największą starannością wraz z kolegami zadbaliśmy nawet o najmniejszy szczegół, aby okaz nie ucierpiał przy tym nawet w najmniejszym stopniu - pisał kilka dni temu.

Wody Zalewu Rybnickiego kryją w sobie wiele sporych okazów ryb. Wędkarze przyznają, że właśnie stamtąd pochodzą rekordy Polski w połowie suma, karpia i tołpygi. Powodem jest specyfika samego zbiornika - ciepła woda z pobliskiej elektrowni sprawia, że ryby mogą osiągać rekordowe wymiary.