Nieprawdą jest, jakoby księciu Karolowi gotowano na śniadanie siedem jajek, z których on zjada tylko jedno. Tak przynajmniej zapewnia nowa strona internetowa brytyjskiej rodziny królewskiej, które zadaniem jest obalanie najrozmaitszych mitów, dotyczących monarchii.

Na stronie https://www.princeofwales.gov.uk/faqs jest i zaprzeczenie twierdzeniom, jakoby księciu Karolowi nie podobała się cała nowoczesna architektura, co mu się dość często zarzuca.

Na pytanie, czy następca tronu jest "zwolennikiem niesprawdzonych i niebezpiecznych terapii alternatywnych" pada zdecydowana odpowiedź przecząca: "W żadnym wypadku. Książę jest gorącym zwolennikiem zintegrowanej opieki zdrowotnej. Oznacza to szersze, prewencyjne podejście do opieki zdrowotnej przez zajęcie się podstawowymi kwestiami socjalnymi, dotyczącymi stylu życia i środowiskowymi".

Książę Karol płaci podatki, nie zastanawia się nad swoją koronacją ani nie czyni w tej kwestii żadnych planów. Jego małżonka nie pali. "Rzuciła palenie wiele lat temu" - informuje internetowa strona.

Jest tam również odpowiedź na pytanie, dlaczego następca tronu, który jest obrońcą środowiska, jeździ samochodem marki Bentley. Okazuje się, że ten nie należący do najoszczędniejszych samochód, niezbędny w niektórych sytuacjach ze względów bezpieczeństwa, stanowi własność Policji Metropolitalnej.