To może być najbardziej kontrowersyjny rekord ustanowiony na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Brytyjscy policjanci pilnujący porządku podczas tej wielkiej imprezy zarobią całkiem niezłe pieniądze. Opinie publiczną bulwersuje fakt, że kryteria przyznawania wysokich dodatków pieniężnych są, delikatnie mówiąc, absurdalne.

Za każdą noc spędzoną poza domem policjanci otrzymają 50 funtów rekompensaty. Jeśli podczas pobytu w Londynie przyjdzie im dzielić się łazienką z innymi funkcjonariuszami, dostaną dodatkowe 30 funtów. Dodatki dla mundurowych będą sporym wydatkiem dla budżetu. Porządku podczas igrzysk będzie strzec co najmniej 10 tys. policjantów spoza Londynu, którym należeć się będą pieniądze za noclegi w "szczególnych warunkach".

Media na Wyspach nie są zachwycone specjalnymi dodatkami pieniężnymi dla policjantów. Sugerują, że nie ma powodu do tego, by płacić im za noclegi poza domem i korzystanie ze wspólnych łazienek. Zauważają nawet sportowcy mieszkający w wiosce olimpijskiej nie będą mieli pokoi z oddzielną łazienką.

Kolejny absurd związany z organizacją igrzysk

Kwestia premii dla policjantów nie jest jedynym incydentem związanym z IO w Londynie, który zadziwił brytyjskie media. W połowie maja ujawniono, że Brytyjczycy podstępem zdobyli prawo do organizacji igrzysk. Władze chciały zaimponować członkom Komitetu Olimpijskiego i pokazać, że Londyn to miasto bez korków. W tym celu posunięto się do drobnego oszustwa. Limuzyny członków komitetu olimpijskiego poruszające się ulicami Londynu były śledzone za pomocą systemu GPS. Gdy samochody zbliżały się do skrzyżowań, światła zmieniano ręcznie na kolor zielony. Urzędnicy, którzy decydowali o przyznaniu prawa do organizacji igrzysk, mogli odnieść wrażenie, że podróżowanie po Londynie nie będzie problemem.

Reżyser "Slumdoga" przygotuje ceremonie otwarcia igrzysk

Igrzyska olimpijskie w Londynie rozpoczną się 27 lipca. Ceremonię otwarcia przygotuje brytyjski reżyser Dany Boyle, nagrodzony Oskarem za film "Slumdog Millionaire".Motywem przewodnim ceremonii w Londynie będą tak zwane wysepki Szekspira, z których każda poświęcona będzie innej dyscyplinie sportu. Szczegóły scenariusza trzymane są w tajemnicy. Wiadomo za to, że igrzyska otworzy Królowa Elżbieta II i książę małżonek Filip.