Zac Guildford, który w październiku zdobył z reprezentacją Nowej Zelandii Puchar Świata w rugby, wywołał burdę w barze na jednej z Wysp Cooka - Rarotonga. Pijany zawodnik wszedł do lokalu nago i zaatakował dwóch turystów.

Jak wynika z relacji świadków, 22-letni Guildford pojawił się w jednym z barów w miejscowości Avarua. Był przemoczony, miał rany na czole, klatce piersiowej oraz kolanach. Obrażenia odniósł prawdopodobnie wskutek wypadku na skuterze.

Rugbista, który przebywał na wyspie Rarotonga w związku ze ślubem znajomego, często sprawia kłopoty dyscyplinarne. Ma również problemy z nadużywaniem alkoholu, do czego przyznał się publicznie.

Guildford jest zawodnikiem zespołu Crusaders (z drugiego co do wielkości miasta w Nowej Zelandii - Christchurch), grającego w Super Rugby - zawodowej lidze, która skupia najlepsze ekipy z Australii, Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki. W drużynie narodowej występuje od 2009 roku. Zadebiutował w meczu z Walią rozegranym 7 listopada na Millenium Stadium w Cardiff. W październiku tego roku zdobył z Nową Zelandią Puchar Świata. W finale "All Blacks" pokonali Francję 8:7.