Naturalny wygląd, czyli delikatne fale, naturalne loki lub proste włosy - to obowiązujące trendy we fryzurach dla kobiet na sylwestrową noc. Ułożone włosy mają być tłem dla makijażu i kreacji.

Świetnym rozwiązaniem dla pań, gdy robią fryzurę na ostatnią chwilę są doczepiane włosy – podpowiada łódzki stylista włosów, który czesał kandydatki na wyborach Miss Universe Dawid Bernat.

W trendach fryzur sylwestrowych dla panów widać powrót do przeszłości, gdy boki i tył głowy były mocniej podgolone, a korona fryzury jest dłuższa, w kształcie trójkąta układającego się w grzywkę. Jednak, jak podkreśla stylista włosów Dawid Bernat, elegancki mężczyzna przede wszystkim powinien być perfekcyjnie ostrzyżony. Dopiero później można pozwolić sobie na nieco zabawy.

Jakie są najmodniejsze kreacje na Sylwestra?

Każda z nas dziś powinna błyszczeć, ale na swój sposób – tak najkrócej można ująć trendy, obowiązujące na sylwestra i karnawał w ubiorach. Połyskliwe materiały są niezwykle modne, ale też dodają kilogramów, więc możemy poszukać blasku w dodatkach: butach, pasku, biżuterii. "Mała czarna" nigdy nie wyjdzie z mody i będzie taką typową klasyką, natomiast jestem zdania, że tę "małą czarną" warto jednak zastąpić "małą kolorową" – przekonuje łódzka stylistka Anna Mikulska. W tym sezonie kolorem szalenie trendy jest oczywiście czerwień, która króluje zawsze o tej porze. Na sylwestrowy bal najbardziej odpowiednia będzie czerwień marsala, czyli taka głęboka czerwień wina. Możemy też pójść w fakturę materiałów, zamiast w kolor. Na czasie są koronki i wszelkiego typu aksamity, wytłoczenia i różne rodzaje ażurowych tkanin - dodaje.

Na sylwestrowy bal niekoniecznie trzeba zakładać sukienkę. Nie zapominajmy, że cały czas na topie są kombinezony i to jest też bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich pań, które cenią sobie komfort i wygodę oraz chcą wyglądać elegancko. Może się również okazać, że zwykła, biała bluzka w połączeniu ze wspaniałą błyszczącą spódnicą i ciekawymi szpilkami w kolorze czerwieni marsala, będzie fenomenalną stylizacją, która wszystkich zachwyci i nie powtórzy się wśród innych uczestniczek sylwestrowej zabawy - dodaje.


Panowie, Wasz sylwestrowy strój nie musi już być idealnie zgrany z kreacją partnerki! Musicie do niej pasować, ale nie zakładajcie krawata w kolorze sukienki żony. Pobawcie się modą i wyróżnijcie się poszetką oraz fantastycznym krawatem, które powinny być w różnych kolorach i wzorach. Poszetka – podpowiadamy – to mała chusteczka, którą wkłada się do kieszonki garnituru na piersi.

A co z połyskiem? Może wkraść się leki połysk właśnie do ciemnego garnituru – podpowiada Anna Mikulska. Należy jednak pamiętać, że garnitur z połyskiem jest tylko na wieczór i tylko na większą okazję. W ciągu dnia jest to raczej zakazane. Oczywiście w sylwestra możemy zainwestować w ciekawe męskie dodatki: bardzo modne już poszetki, połączone nie tylko z krawatem, ale także z muchą. Ten ostatni zestaw to jest propozycja na większe wyjścia. Panowie, przez to, że zabawa sylwestrowa czy nawet „domówka” to jest jednak powitanie Nowego Roku, warto swoim strojem podkreślić ważność tego wieczoru – dodaje stylistka. Mówi się, że mężczyzna dla eleganckiej kobiety powinien być jak rama dla zachwycającego obrazu - godna oprawa, ale nie odciągająca uwagi, a przydająca blasku.


(mpw)