Tradycyjne jaskrawoczerwone szminki wyrzućcie w sylwestra do kosza – apelują do eleganckich pan awangardowi paryscy dyktatorzy mody. Tym razem zalecają oni makijaż w stonowanych barwach, ale z metalicznym połyskiem.

Sylwestrowym hitem w Paryżu mają być mieniące się w świetle cienie do powiek w kolorach złocistym, szarobrązowym i czekoladowym z pobłyskiem miedzi.

Stylistki ze światowej stolicy mody podkreślają, że oczy nabierają dzięki temu głębi – niezależnie od ich naturalnego koloru. Według nich cień do powiek powinien być jaśniejszy na środku i ciemniejszy po bokach, by rezultat był najlepszy.

Szczególnie modne mają być ciemne szminki – np. złocistobrązowe, bordowe czy śliwkowe – oraz mieniące się różnymi kolorami lakiery do paznokci z drobinkami.

Innym hitem mają być sztuczne tatuaże w kolorze złotym, które umieszczane są na ramionach, przegubach rąk, a nawet na palcach. Mogą one zastępować biżuterię lub stanowić nowoczesne dopełnienie do naszyjników i bransoletek. Ich największym atutem jest to, że łatwo można je po sylwestrze usunąć.

(mpw)