Brad Pitt i Angelina Jolie zamierzają wylansować własne, luksusowe francuskie wino. Ma się nazywać „Miraval”, tak jak ich XVII wieczna, otoczona winnicami rezydencja na południu Francji.

W realizacji przedsięwzięcia pomaga im znany francuski specjalista Marc Perrin, który już wcześniej wylansował wino o nazwie "Pink Floyd". Członkowie tej grupy mieli winnice na Francuskiej Riwierze.

Zapewnia on, że długo dyskutował z Pittem o bukiecie smakowym nowego napitku, który od marca ma być sprzedawany w butelkach przypominających raczej koniak lub szampana. Każda z nich ma kosztować co najmniej 15 euro. Będą na nich widniały nazwiska Pitta i Jolie jako właścicieli winnic, które według ekspertów usytuowane są na terenie o wyjątkowo korzystnych warunkach klimatycznych.

Wielkie gwiazdy i ich słynne winnice


Nadsekwańskie media przypominają, że prawdziwym potentatem w dziedzinie produkcji francuskiego wina stał się sławny aktor Gerard Depardieu, który posiada renomowane winnice "Château de Tigné", "Château Gadet - Medoc" i "Château Lussac Saint-Emilion".

Reżyser i producent Luc Besson jest właścicielem winnic " Domaine de Senaux" i " Domaine Alquier à Faugères" w Langwedocji.

Były gwiazdor Formuły 1 Michael Schumacher posiada winnice koło Saint-Raphaël, a gwiazdor futbolu David Beckham - "Domaine Saint-Vincent" w Bargemon na Francuskiej Riwierze.

Inne gwiazdy wolą produkować wino we Włoszech. Sting ma winnice w Toskanii - wytwarzany tam napitek nosi nazwę "Il Serrestori".

Bob Dylan posiada we Włoszech winnice "Le Terrazze" - w wytwarzaniu trunku pomaga mu znany miejscowy specjalista Antonio Terni.

Francis Ford Coppola jest natomiast od 1975 roku właścicielem winnic "Niebaum-Coppola" w Rutherford w Kalifornii w USA. W zarządzaniu nimi pomagają mu żona Eleanor i syn Roman. Jeden z wytwarzanych tam trunków nosi nazwę "Sofia" - to imię córki tego reżysera i producenta.

Z kolei Madonna jest współwłaścicielką winnic "Ciccone Vineyards" w Michigan.