Kiedy starsza pani nie była w stanie sama związać swoje sznurowadła, kierowca przejeżdżającego autobusu zatrzymał pojazd, wysiadł i przyklęknął, żeby jej pomóc. „Czegoś tak pięknego nie widziałam od dawna” – napisała pasażerka autobusu, która zrobił zdjęcie pomocnemu kierowcy z Cork w Irlandii i umieściła je na swoim profilu na Facebooku.

Autobus jechał trasą Instytut Technologiczny - Kent Station w Cork w Irlandii. Na jednym z przystanków zatrzymał się, żeby mogła wysiąść starsza pani. 

Ta opuszczając pojazd o mały włos nie spadła ze schodów. Zwróciło to uwagę kierowcy, który obserwował ją w tylnym lusterku. Od razu zauważył, że pasażerka ma rozwiązane buty. Nawet krzyknął to do kobiety, która stała już na chodniku.

Starsza pani odpowiedziała, że zdaje sobie z tego sprawę, ale nie jest w stanie schylić się i sama zawiązać sobie butów.

To co stało się później sprawiło, że pod zdjęciem umieszczony na portalu społecznościowym lawinowo posypały się "polubienia" i komentarze wychwalające postawę kierowcy. Ten bowiem nie zastanawiając się, wysiadł za kierownicy autobusu, żeby zasznurować buty pasażerki.

"Od bardzo dawna nie widziałam, żeby ktoś zrobił coś tak miłego" - napisała Clara, która być świadkiem tej sceny.

Jej wpis w ciągu kilku dni "polubiło" 85 tysięcy ludzi, 10 tysięcy z nich przekazało zdjęcie dalej. 

(j.)