To już pewne. Paulo - kuzyn słynnej ośmiornicy Paul, która w trakcie ostatniego mundialu typowała wyniki meczów reprezentacji Niemiec - będzie przewidywać wyniki portugalskich piłkarzy w trakcie Euro 2012. Ośmiornica od środy przebywa w Porto. Czy w swych typowaniach będzie równie nieomylna jak jej krewny?

Paulo przybył do oceanarium Sea Life w Porto w towarzystwie innych niemieckich ośmiornic. Jak zapewniają przedstawiciele akwarium w Oberhausen, które wynajęło Portugalczykom ośmiornicę w związku z wystawą "Polvomania", Paulo posiada podobne zdolności wizjonerskie, jak jego nieżyjący od dwóch lat kuzyn.

Nie lada wyzwanie

W przededniu każdego meczu podopiecznych trenera Paulo Bento, władze oceanarium w Porto będą przygotowywać dla ośmiornicy dwie skrzynki wypełnione małżami i oznaczone flagami Portugalii oraz jej rywala. Prawdopodobnym zwycięzcą spotkania będzie ta ekipa, do której pojemnika sięgnie swoją macką zwierzę.

Podczas pierwszego losowania, które zaplanowano na 8 czerwca, Paulo stanie przed niełatwym zadaniem. Ośmiornica będzie bowiem wybierać zwycięzcę między swoim tymczasowym a macierzystym właścicielem, czyli Niemcami a Portugalią. Kolejne wróżby ośmiornicy odbędą się 12 oraz 16 czerwca.

Nieomylna jak kuzyn?

Dwa lata temu, w trakcie Mistrzostwa Świata w RPA, ośmiornica Paul wskazała prawidłowo zwycięzców we wszystkich meczach niemieckiej drużyny. Nie pomyliła się również podczas typowania wyniku finału, w którym Hiszpania pokonała Holandię 1:0.

Portugalczycy przybędą na Euro 2012 4 czerwca i zamieszkają w wielkopolskiej Opalenicy. W ośrodku "Remes Sport&Spa" będą mieć bazę noclegowo-treningową. Udział w turnieju rozpoczną od meczu z Niemcami, który rozegrają 9 czerwca we Lwowie.W tym samym mieście zmierzą się 13 czerwca z Duńczykami. Ostatnie spotkanie w grupie B Portugalia zagra 17 czerwca w Charkowie - jej przeciwnikiem będzie Holandia.