Brytyjski muzyk Jon Chase wystąpi w Katowicach podczas siódmej edycji Śląskiej Nocy Naukowców. Artysta ma wykształcenie z zakresu inżynierii kosmicznej. Od lat promuje naukę, rapując. Śpiewa między innymi o tablicy Mendelejewa, astrobiologii i Słońcu.

Chase pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą. Występuje w instytucjach naukowych, teatrach i bibliotekach na terenie Europy i USA. Do Polski zaprosili go organizatorzy Śląskiej Nocy Naukowców. Jego pokazy będzie można zobaczyć w  Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych


Na tegoroczną, siódmą już edycję nocy naukowców śląskie uczelnie przygotowały około 200 atrakcyjnych wydarzeń, warsztatów i dyskusji dla dzieci i dorosłych. W Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej będzie można np. dowiedzieć się, dlaczego nie należy witać się przez próg oraz jak z pomocą nawigacji satelitarnej omijać korki w mieście. Uniwersytet Śląski szykuje dla zwiedzających rodzinną grę edukacyjną na temat krajów romańskich, pokazy eksperymentów chemicznych i warsztaty dla przyszłych liderów. Z kolei na Śląskim Uniwersytecie Medycznym będzie można podyskutować o eliksirach młodości w kosmetykach, aromaterapii oraz elektronicznym papierosie.