Specjalna skrzynka pocztowa na listy do Dziadka Mroza pojawiła się na poczcie przy Prospekcie Niepodległości - głównej ulicy Mińska. Nie jest to jednak korespondencja w jedną stronę. Dzieci mogą też otrzymać od Dziadka Mroza odpowiedź z prezentem.

List z życzeniami wraz ze specjalnym prezentem od Dziadka Mroza muszą wcześniej zamówić rodzice. W grubej kopercie znajdą się m.in. noworoczne naklejki, choinkowe ozdoby i gry rozwojowe. Podarunek dziecku dostarczy listonosz.

Listy do Dziadka Mroza, który rozdaje dzieciom prezenty w Nowy Rok, będzie można wysyłać do 25 grudnia. Za dostarczenie pakunku z prezentem na terytorium Białorusi trzeba natomiast zapłacić 75 tys. rubli białoruskich (niecałe 28 zł), zaś za granicę - 111,3 tys. rubli (41 zł).

Świąteczny dyżur Dziadka Mroza

Przed ubiegłorocznymi świętami urzędnicy z północy Białorusi postanowili ułatwić mieszkańcom kontakt z Dziadkiem Mrozem. Każda z gmin miała zatrudnić własnego. Siedemnastu Dziadków Mrozów pełniło dyżury od 27 grudnia do 7 stycznia.

Każdy z nich otrzymał własny gabinet, w którym można było porozmawiać z Dziadkiem Mrozem lub zaprosić go do domu. Jak zapewniali urzędnicy, mieli być do dyspozycji każdego oraz wysłuchiwać wszystkich skarg mieszkańców. Ich "życzenia" miały później trafić do władz gminy.